A blog post

Blog post description.

2021-04-01 3 min read

Tvarumas yra madinga, šis žodis populiarus ir mūsų visuomenėje šiandien girdimas gana dažnai. Tačiau ši mada yra super gera! Jei kasdien bent truputį susimąstytumėm apie tvarumą, ilgainiui mums tai taptų įprasta ir mūsų gyvenimo būdo pokytis turėtų teigiamą poveikį mūsų planetai.

Žodis „tvarumas“ yra kilęs iš žodžių „išlaikyti“ ir „sugebėjimas“.  Žodžio reikšmė apibrėžiama kaip užtikrinanti įvairovės ir produktyvumo tęstinumą ir išlaikanti galimybę būti nuolatiniam. Tvarumo dėka norima gauti daugiau su mažesniais ištekliais – tai tam tikras gamtos išteklių saugojimas.

Kaip mes kiekvienas galime prisidėti prie tvarumo vystymosi? Keletas labai paprastų kasdienių sprendimų: eidami į parduotuvę neškimės savo daugkartinį maišelį (juk nebūtina kaskart pirkti vis naujo plastikinio). Iš esmės stenkimės naudoti mažiau plastiko (kiekvieno obuolio ar pomidoro nereikia dėti į atskirą plastikinį maišelį), o jeigu jo neišvengiame – rūšiuokime. Įsigykime kokybiškesnius, ilgiau tarnaujančius daiktus, po truputį stenkimės mažinti greitosios mados-masinės produkcijos drabužių. Tai tik keletas pavyzdžių, galinčių padėti prisipratinti tvarumą.

O ką dėl tvarumo darome mes? Niekados Šalis šalis vadovaujasi tvarios gamybos principais.

Visų pirma, mūsų gamybos principas yra made-to-order, tai reiškia, kad mes tik gavę užsakymą imame jį gaminti. Taip išvengiame didelių kiekių neišparduotų daiktų, kurie galiausiai nugula kažkur į sandėlius, arba būna išmetami.

Kadangi esame rankų darbo komanda ir negaminame masinės produkcijos, mums yra lengviau suvaldyti turimas žaliavas. Efektyvus žaliavų panaudojimas yra vienas iš pagrindinių dalykų, apibūdinančių tvarumo sąvoką. Ir iš tiesų tai opi problema gamybos įmonėse. Siuvimo įmonės, siūnančios drabužius ar kitus tekstilės gaminius, tikrai susidria su problema, jog nemažai audinio yra tiesiog išmetama. Audinio panaudojimo efektyvumas siekia +-75-85 % (gali būti ir mažiau – tai priklauso nuo gaminio konstrukcijos bei išklotinės sudarymo), o visi likę procentai nugula į konteinerius. Mes Niekados Šalyje audinio atraižas, likusias iškirpus guolio ar pagalvės detales, ne išmetame, o panaudojame! Iš tų nedidelių gabaliukų, kurie jau yra netinkami guolio detalėms, mes gaminame dovanėles jums! Šios dovanėlės tai Niekados Šalies keliautojai, iš kurių kiekvienas yra skirtingas, savitas ir originalus. Po vieną keliautoją pridedame prie kiekvieno užsakymo, tokiu būdu nudžiuginame jus, jūsų augintinius ir taip pat mažiname atliekų kiekius.

Dar vienas žingsnis, mažinantis žaliavų atliekas, yra tas, jog mes superkame nepanaudotas atraižas iš siuvimo įmonės. Ši įmonė gamina čiužinius, antčiužinius ir panašius gaminius, tad atraižos susidaro iš plono porolono bei tampraus audinio. Šios atraižos mums puikiai tinka minkštiems gaminiams: guolių pagalvėms ir čiužinukams užpildyti. Nusipirktas atraižas mes susismulkiname ir naudojame impilinėms pagalvėms kartu sumaišydami su PES burbuliukais.

Guolių-palapinių formai išlaikyti naudojame natūralaus medžio pagaliukus, kurie ne tik suteikia natūralumo jausmą, bet ir neteršia gamtos.

Visi žingsneliai veda mus tvarios verslo plėtros ir tvaraus gyvenimo būdo.